Třídění SB: ZDE!!!
Zapište se prosím!!!!

Listopad 2009

♥♥♥ London ♥♥♥

28. listopadu 2009 v 13:50 | Bobinka |  My dreams
Ahojky! :)

Založila jsem novou rubriku " My Dreams".
Jak už vypovídá název je to rubrika ve které se budou objevovat věci, místa.... která bych si přála mít/vidět/navštívit.

A hned prvním přírůstkem bude LONDÝN ♥

Přikládám Vám sem pár fotek :)

Tower Bridge ♥Big Ben a Parlament ♥

City of London ♥


Více v CČ


Seznam mých oblíbených filmů

28. listopadu 2009 v 13:10 | Bobinka |  Movies
Víte napadlo mě,že bych sem hodila moje oblíbené filmy...třeba se na nějakých shodneme :)

Koralína a svět za tajnými dveřmi


V Moci ďábla

Plakát k filmu


Předčítač

Plakát k filmu


Vzhůru do Oblak

Plakát k filmu


Zataženo občas trakaře

Plakát k filmu

Více v CČ :)

Schizofrenie 2/2

27. listopadu 2009 v 11:37 | Bobinka |  Záhady
LÉČBA SCHIZOFRENIE

K léčbě schizofrenie se primárně využívají léčiva ze skupiny antipsychotik (neuroleptik). Jedná se o psychofarmaka, která pozitivním způsobem ovlivňují pochody myšlení (jeho integraci) a zbavují nemocné halucinací, oslabují bludy nebo mění vztah k nim, klidní poruchy motoriky, tlumí depresivní, či manické projevy a také působí anxiolyticky. K léčbě se využívají především tři typy těchto psychofarmak a to bazální a incizivni antipsychotika, při jejichž požívání hrozí vedlejší účinky jako třes, neklid, ospalost, či Hypotenze. Z tohoto důvodu se v dnešní době přistupuje k antipsychotikům atypickým u nichž je riziko vedlejších příznaků nižší. Vzhledem k dopadu schizofrenních projevů na psychický stav pacienta, podstupuje i psychologickou intervenci, kdy se učí býti odolnější vůči stresu, úzkosti, atd. Pokud jde o formu tzv. farmakorezistentní, využívá se i ECT,tj. elektrokonvulzivní terapie, ke které se přistupuje především u farmakorezistentních forem, stuporózních projevů strnulosti a při závažných depresích. Antipsychotika obecně mají relativně vysoký počet nežádoucích účinků. Mezi nejzávažnější patří Parkinsonský, jindy také (extrapyramidový) syndrom, který se může vyvinout až u 75-80 % pacientů při dlouhodobém podávání antipsychotik se silným účinkem (fenothiaziny a butyrofenony) a vzniká na základě změn v přenosu dopaminu ve Striatu. Je to většinou vratný proces, který ustoupí po snížení dávky nebo vysazení léčiva. Pokud se pokračuje v terapii navzdory viditelným změnám, může se, zejména u starších pacientů, vyvinout trvalý Iatrogenní Parkinsonismus. Další nežádoucí účinky jsou Neuroleptická Hypotenze, Tachykardie, Pseudogravidita způsobená ovlivňováním endokrinního systému, Sedace a psychomotorický útlum, Ikterus, zvýšená pohotovost k epileptickým záchvatům, poruchy jaterních funkcí, sucho v ústech, zácpa, Akineze, Akatizie, Rigidita, Tremor, Dermatitidy, Fotosenzitivita a ucpaný nos.

Zdroj: www.wikipedia.org

Můj Názor: - Dřív jsem si myslela,že schizofrenie je rozdvojená osobnost,ale není tomu tak.
- Každopádně se docela těším,až budeme schizofrenii brát v psychologii
- Určitě je to moc zajímavé téma

Schizofrenie 1/2

27. listopadu 2009 v 11:35 | Bobinka |  Záhady
CO JE TO SCHIZOFRENIE??

Schizofrenie (z řeckého skhizein σχίζειν, "roštěp". A phren φρήν, "mysl".) je závažná duševní choroba, kterou provází výrazná změna myšlenkových pochodů a vnímání reality, dále dochází k poruchám emočních reakcí na vnější podněty a schopnost komunikace s okolím. Hlavními příznaky jsou především úzkost, bludy a halucinace, dezorganizované a neklidné chování. Dochází k rozštěpu mysli (rozštěpu ve smyslu rozporu mezi vnímanou realitou a realitou samotnou). Bohužel tento termín oficiálně zavedený roku 1908 Dr. Eugenem Bleulerem dal vzniknout všeobecnému omylu, že schizofrenii lze definovat jako rozdvojení osobnosti, což je ale hrubá chyba, neboť rozdvojená osobnost, odborně mnohočetná porucha osobnosti, náleží k poruchám disociativním a schizofrenní poruchy jsou označovány jako onemocnění psychotické.

Více v CČ

Movies Bloopers

26. listopadu 2009 v 16:20 | Bobinka |  Movies
:DD...Nemám slov...:DDD


Více v CČ


The Boat that Rocked-Official Trailer

25. listopadu 2009 v 18:45 | Bobinka |  Movies
Luxusní filmík :DD..doporučuju :)


3 sezóny v pekle

25. listopadu 2009 v 18:40 | Bobinka |  Movies
Nevím proč, ale některý hlášky v traileru mě vážně rozesmály :DDD


Cirque du Freak: The Vampires Assistant

1. listopadu 2009 v 12:34 | Bobinka |  →Moje kecy
Juu..ten filmík vypadá dobře :)


Brush 0.1

1. listopadu 2009 v 12:23 | Bobinka |  Brushe
Zdroj-moje PC

Michel Jackson-This is it

1. listopadu 2009 v 10:06 | Bobinka |  →Moje kecy
Úžasnej song :)


THIS IS IT

1. listopadu 2009 v 10:04 | Bobinka |  →Moje kecy
http://www.thegrio.com/assets_c/2009/10/This_is_it_aint_all_that-thumb-400xauto-4756.jpg

Včera jsem měla příležitost shlédnout dlouho očekávaný dokument o připravovaném comebacku Micheala Jacksona-THIS IS IT. A musím dodat, že film rozhodně nezklamal.Byl přesně podle mých očekávání.Michela jsem poslouchala už jako malá a nikdy jsem na něho nezanevřela...ani po nařčeních bulváru a lidí.Nejhorší je,že hodně lídí ho začalo uctívat a poslouchat až po jeho smrti a vlastně jím celou dobu opovrhovali a to mě nejvíc mrzí.

Ale zpět k filmu. Mohli jsme vidět Michaelovi náročné přípravy na jeho koncert.A bylo vidět i přes jeho pohublou postavu,že je to pořád KRÁL.Nemohl si odpustit ani svůj pověstný módní vkus a měla jsem zase radost z jeho typických kalhot,klobouku a bot =o* a hlavně jsem celý film doslova "hltala" jeho stále úžasný hlas a neuvěřitelné taneční kreace.Nikdo z nás nedokáže to co ON. :)

Jednou větou-Odešla legenda,ale díky THIS IS IT si můžeme připomenout,jaký doopravdy byl a BYL, JE a BUDE NEJLEPŠÍ =o*

Love lives forever....
Rest in peace Michael.

Hodnocení 10/10